Ognisko Sycharowskie w Białymstoku – ul. Kościelna 2

Parafia
katedra-bialystok ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku, ul Kościelna 2. W pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca: o godz. 15:30 spotkanie w sali Duszpasterstwa Rodzin (II plebania), a o godz. 18:00 Msza Św. w Katedrze.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Łukasz Kisielewski.
Parafia Wniebowzięcia NMP (Katedralna) >>>
Archidiecezja białostocka >>>

W spotkaniu wzięło udział 18 osób: Renata, Aneta, Darek+Marta, Anna, Czesław+Henryka, Justyna, Anna, Ania, Aneta, Agnieszka, Anna, Monika+Klaudiusz, Justyna, Krystyna, Robert.

 

21 sierpnia w Kościele Katolickim wspomina się Błogosławioną WIKTORIĘ RASOAMANARIVO (1848 – 1894) – katolicką arystokratkę pochodzącą z Madagaskaru, która wytrwała w trudnym małżeństwie, mimo, iż nawet rodzice męża namawiali ją do rozwodu. Wielką jej radością było to, że przed śmiercią mąż został ochrzczony. Od niej pochodzi dewiza, którą potwierdziła swoim życiem: „Uświęćmy się najpierw sami, a potem zajmiemy się uświęcaniem innych”. Została beatyfikowana 30.04.1989r. na Madagaskarze przez Ojca Świętego Jana Pawła II, który w homilii podczas Mszy Św. beatyfikacyjnej podkreślił jej wierność małżeńską wystawianą na wielkie próby.

Opracowano na podstawie: Regina Przyłucka, Święci świeccy świętego Papieża, Kraków 2011;

http://sychar.org/wiktoria-rasomanarivo/

 

Tematem spotkania było opowiadanie pt.”W pracowni jubilera” z książki Agnieszki Kozak i Agaty Pietrzak „W poszukiwaniu siebie” Edycja Św.Pawła, Częstochowa 2009.

 

Z cyklu WARTO 🙂 :

1) Warto wziąć udział w rekolekcjach:

a) Zapraszamy na ogólnopolskie rekolekcje WTM SYCHAR, które odbędą się na Górze Św. Anny k./Opola w dniach 24-26 października 2014r. Prowadzącym rekolekcje będzie ks. Krzysztof Grzywocz.
Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszenia, które zostanie przyjęte po wpłaceniu zaliczki na konto. Więcej informacji: http://www.kryzys.org/viewtopic.php?t=11548 .

b) Rekolekcje „Uzdrowienie Międzypokoleniowe” w Białymstoku w dn. 19-21 września br. Poprowadzi je o. Józef Witko OFM (egzorcysta) w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego ul. Ks. St. Suchowolca 26, 15-566 Białystok. Rejestracja przez internet: www.rekolekcje.bialystok.pl

2) Warto obejrzeć – Świadectwa powrotów z niesakramentalnych związków: http://sychar.org/2014/08/30/niesakramentalni-swiadectwa-powrotow/

3) Warto posłuchać – „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela” audycja z 26.08.2014r. z Radia Maryja z udziałem ks. Pawła Dubowika – Krajowego Duszpasterza WTM Sychar, Andrzeja Szczepaniaka oraz Ani i Pawła ze Współnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR: http://www.radiomaryja.pl/multimedia/co-bog-zlaczyl-czlowiek-niech-nie-rozdziela/

 

Najbliższe spotkanie Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Białymstoku odbędzie się w niedzielę 7 września br. (każda pierwsza niedziela miesiąca), a kolejne 5 października. Spotkanie poprzedzi Msza Św. o godz. 17.00 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku ul.Kościelna 2. Po Mszy św. odbędzie się (ok. 2 godz.) spotkanie w sali nr 12 pod arkadami – naprzeciw wejścia do zakrystii Katedry.  Spotkanie i Msza Św. mają charakter otwarty, zapraszamy. Przyjdziesz? 🙂