Ognisko Sycharowskie w Białymstoku – ul. Kościelna 2

Parafia
katedra-bialystok ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku, ul Kościelna 2. W pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca: o godz. 15:30 spotkanie w sali Duszpasterstwa Rodzin (II plebania), a o godz. 18:00 Msza Św. w Katedrze.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Łukasz Kisielewski.
Parafia Wniebowzięcia NMP (Katedralna) >>>
Archidiecezja białostocka >>>

W spotkaniu uczestniczyło 17 osób: Ks.Józef, Agata, Mariusz+Justyna, Adam, Dorota, Ewa, Henryka+Czesław, Patrycja, Agnieszka, Aneta, Elżbieta, Barbara, Ania+Darek, Robert.

Tematem spotkania były uczucia. Mówiliśmy na początku z jakimi uczuciami przyszliśmy na spotkanie. Pytanie: „Co czuję?” wcale nie należy do najłatwiejszych. Zrobiliśmy ćwiczenie warsztatowe – trzeba było wypisać jak najwięcej – z jednej strony kartki, tzw. uczuć przyjemnych, z drugiej strony kartki – trudnych. Potem dzieliliśmy się refleksjami z ćwiczenia.

Uczucia są moralnie obojętne, dopiero ocenie moralnej podlega to, co robimy pod ich wpływem.

Marshall B.Rosenberg w książce pt.”Porozumienie bez przemocy” umieścił listę uczuć, w podziale na te, jaki pojawiają się, gdy nasze potrzeby są zaspokojone oraz te, które czujemy, kiedy nasze potrzeby nie są zaspokojone.

Z miesięcznika „TAK RODZINIE” przeczytaliśmy artykuł pt.”Nie opuszczę cię…” http://www.takrodzinie.pl/artykul/nie-opuszcze-cie

 

UWAGA! Ruszyły zapisy na Wiosenne Rekolekcje WTM SYCHAR w Konstancinie koło Warszawy w dn. 15-17.05.2015r. pt.””Nad potokiem Jabbok. Między śmiercią a życiem” (Rdz 32,2-32), które wygłosi Prof. Jan Grosfeld. Nie warto zwlekać z zapisem 🙂

http://www.kryzys.org/viewtopic.php?t=12720&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Kolejne spotkanie, z uwagi na Wielkanoc, wyjątkowo w dn. 12.04.2015r. 

Najbliższe spotkanie Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Białymstoku odbędzie się w niedzielę  12 kwietnia  2015 r.