Ognisko Sycharowskie w Białymstoku – ul. Kościelna 2

Parafia
katedra-bialystok ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku, ul Kościelna 2. W pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca: o godz. 15:30 spotkanie w sali Duszpasterstwa Rodzin (II plebania), a o godz. 18:00 Msza Św. w Katedrze.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Łukasz Kisielewski.
Parafia Wniebowzięcia NMP (Katedralna) >>>
Archidiecezja białostocka >>>

Najbliższe spotkanie (każda pierwsza niedziela miesiąca) Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Białymstoku odbędzie się w niedzielę  7  lutego 2016 r. Spotkanie poprzedzi Msza Św. o godz. 17.00 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku ul.Kościelna 2. Po Mszy św. odbędzie się (ok. 2 godz.) spotkanie w sali nr 12 pod arkadami – naprzeciw wejścia do zakrystii Katedry lub sali Duszpasterstwa Rodzin w tzw. II plebanii.

Spotkanie i Msza Św. mają charakter otwarty, zapraszamy. Przyjdziesz? :-)

 

Trwają zapisy na warsztaty „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia” dla chrześcijan – w Białymstoku. Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i psychoterapię. Celem racy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. Zajęcia będą się odbywały co tydzień w poniedziałki po południu, praca na warsztacie trwa ok. dwa lata. Więcej informacji tu:http://www.12krokow.com.pl/bialystok/jaroslaw-mateuszczyk.html

 

Na ostatnim spotkaniu 03/01/2016 r. byli: Jola, Dorota, Ania+Darek, Paweł, Eliza (z córką Julką), Dorota, Beata, Małgosia, Barbara, Czesław+Henryka, Justyna, Ewa, Mariusz, Marek, ks. Józef i Robert. Rozpoczęliśmy od refleksji – za co jestem wdzięczny Panu Bogu w minionym roku. Następnie sięgnęliśmy do tekstu „Pożegnanie Henia” z pisma „Hospicjum” wyd. przez Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, nr 4 (74) grudzień 2015 r.

http://www.hospicjumdladzieci.pl/phocadownload/Informator/Informator-Hospicjum-Nr74-grudzen-2015.pdf

https://heniutkowo.wordpress.com/2015/08/18/pozegnanie-henia-malego-podroznika/

„Wszystko zależy od celu. Ja i Ania mamy ten sam cel co Henio. Odbyć najlepszą podróż do Nieba – do domu Ojca. Henio pokazał nam, ale też wielu ludziom dookoła nas, co jest ważne i najważniejsze  w życiu. To czysta bezwarunkowa miłość niezależna od sytuacji, w której się znajdujemy.”

Na koniec spotkania podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.