Ognisko Sycharowskie w Białymstoku – ul. Kościelna 2

Parafia
katedra-bialystok ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku, ul Kościelna 2. W pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca: o godz. 15:30 spotkanie w sali Duszpasterstwa Rodzin (II plebania), a o godz. 18:00 Msza Św. w Katedrze.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Łukasz Kisielewski.
Parafia Wniebowzięcia NMP (Katedralna) >>>
Archidiecezja białostocka >>>

Na ostatnim spotkaniu 07/02/2016 r. byli: Jola, Dorota, Ania+Darek, Kasia, Mariusz, Dorota, Ania, Małgosia, Barbara, Czesław+Henryka, Hanna, Justyna, Mariusz, Dorota, Marek, ks. Józef i Agata. Rozpoczęliśmy od  krótkiego przedstawienia się i refleksji co dobrego doświadczyłem w ostatnim miesiącu w relacji z moim małżonkiem, w mojej rodzinie, w mojej relacji z Panem Bogiem. Następnie sięgnęliśmy do tekstu „Po co żyję?” 0.Wiesława Krupińskiego SJ z naszej sycharowskiej broszury. Rozważanie tekstu znacząco wiązało się ze słowami z niedzielnej Ewangelii: „Wypłyń na głębię”.

Po głębokim i bardzo owocnym dzieleniu zakończyliśmy spotkanie modlitwą o odrodzenie małżeństwa i odśpiewaniem sto lat dla solenizantów i jubilatów poprzedniego miesiąca.
Podczas spotkania w trakcie ogłoszeń poruszyliśmy następujące wydarzenia i tematy:

1. Trwają zapisy na warsztaty „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia” dla
chrześcijan – w Białymstoku. Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i psychoterapię. Celem racy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. Zajęcia będą się odbywały co tydzień w poniedziałki po południu, praca na warsztacie trwa ok. dwa lata. Więcej informacji tu:http://www.12krokow.com.pl/bialystok/jaroslaw-mateuszczyk.html

2. Ogólnopolskie Rekolekcje WTM Sychar:

Rekolekcje Ogólnopolskie:
15-17.04.2016 r. Porszewice k/Łodzi. Wiosenne rekolekcje WTM Sychar. Prelegent: ks. prof. UKSW dr hab. Romuald Jaworski. Temat: „Duchowość programu 12 roków ku pełni życia”.
Więcej informacji >>>

13-15.05.2016 r. Laskowice k/Świecia. Wiosenne rekolekcje WTM Sychar. Prelegent: ks. prof. UKSW dr hab. Romuald Jaworski. Temat: „Duchowość programu 12 roków ku pełni życia”.
Więcej informacji >>>

Z ostatniej chwili…

Warto zapisać się na listę rezerwową, bo zespół  rekolekcyjny pracuje nad zwiększeniem ilości miejsc w Porszewicach. Na wszelki wypadek warto zapisać się i do Porszewic i do Laskowic :-)

3. Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym prowadzone przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego i o. Jezuitów odbędą się w Białymstoku w dn. 14.02.2016-06.03.2016. Zgłoszenia przez stronę Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Pierwsze spotkanie rozpocznie się mszą św. w Oratorium św. Jerzego przy kościele św. Wojciecha w godz.15.00.

4. Ognisko w Łukowie w dn. 13.02.2016 organizuje dzień skupienia „Oblicza samotności w małżeństwie i rodzinie”, prowadzący ks. Robert Steszuk.

5. Ognisko Lubelskie w dn.11-13.03.2016 organizuje rekolekcje w Dąbrowicy z prowadzącym dr Mieczysławem Guzewiczem. 
Więcej informacji >>> Rekolekcje Dąbrowica

6. W Wielkim Poście chcielibyśmy rozważyć Drogę Krzyżową w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Św. Wodzie, w dn. 05.03.2016r w sobotę o godz. 15.00. Rozpoczęcie Koronką o 14:45 oraz Mszą św. następnie wyjście na Drogę Krzyżową. Każdy z uczestników przygotuje krótkie rozważanie odnośnie danej stacji modlitwa serca. Po nabożeństwie modlitwa na Górze Krzyży ustawieniem symbolicznego naszego krzyża.

7. Wyjście do kina w dn. 13.02.2016 r na film pt.”Bernadetta. Cud w Lourdes”.

8. Propozycje wykładów i warsztatów organizowanych dla małżonków i rodzin przez Białostocką Akademię Rodziny: http://rodzina.bialystok.pl/aktualnosci/

9. Ognisko w Siemiatyczach w dn.02.04.2016 organizuje dzień skupienia w Zembrowie, prowadzący ks. Piotr Arbaszewski – szczegóły na następnym spotkaniu.

10. Spotkanie z pedagogiem Urszulą Zagan 03/04/2016 – szczegóły na następnym spotkaniu.