Ognisko Sycharowskie w Białymstoku – ul. Kościelna 2

Parafia
katedra-bialystok ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku, ul Kościelna 2. W pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca: o godz. 15:30 spotkanie w sali Duszpasterstwa Rodzin (II plebania), a o godz. 18:00 Msza Św. w Katedrze.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Łukasz Kisielewski.
Parafia Wniebowzięcia NMP (Katedralna) >>>
Archidiecezja białostocka >>>

Najbliższe spotkanie (pierwsza niedziela miesiąca) Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Białymstoku odbędzie się w niedzielę 4 grudnia 2016 r.

Msza Św. o 18:00 w Katedrze.

O godz. 19:00 odbędzie się (ok. 2 godz.) spotkanie w sali nr 12 pod arkadami – naprzeciw wejścia do zakrystii Katedry (ul.Kościelna 2, Białystok).

Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy.

Przyjdziesz, prawda? :-)

 

Poprzednie spotkanie Ogniska WTM Sychar w Białymstoku odbyło się 06.11.2016r. Na spotkaniu byli: Dorota, Basia, Ania+Darek, Marta, Mariusz, Eliza, Basia, ks.Józef, Agata, Małgorzata, Henryka+Czesław, Ewa+Mariusz, Justyna, Robert.

Sięgnęliśmy po opowiadanie „Zima w dolinie” – z książki pt.”W poszukiwaniu siebie” Agnieszki Kozak i Anety Pietrzak (Bajki terapeutyczne dla dorosłych).

„Skały zasypały miejsce, przez które do doliny zaglądało słońce – przestało ono ogrzewać ziemię i w dolinie zapanowała zima.”

„Michał: Kiedy czytałem <<Zimę w dolinie>>, przyszło mi do głowy, że są takie rodziny jak ta dolina, skute lodem. Kiedyś w przeszłości wydarzyło się coś złego – choroba, śmierć, czyjś rozwód. Po wielkim szoku niby wszystko wraca do normy, jednak ludzie zapominają ze sobą rozmawiać, nie potrafią znów prawdziwie się cieszyć…”

„Agnieszka: Pewnie tak jest. Trudne wydarzenia często niosą w sobie sporo trudu związanego z poczuciem winy czy niewyrażonymi emocjami złości, bólu, żalu, tęsknoty. Jeśli te emocje nie znajdują ujścia, jeśli nie są nazwane, jeśli członkowie rodziny nie podejmą w trudnym dla nich momencie dialogu, szczerej rozmowy, nazwania tego, co trudne, bolesne, może niesprawiedliwe w tej sytuacji, to potem już tylko otaczają się lodem zmowy milczenia. Trudno jest wrócić do tego, co jakoś zostało przysypane, z czasem urosło może do niebotycznych rozmiarów, jeśli chodzi o wzajemny żal, oskarżanie się, szukanie winnych. Rana, jeśli nie jest oczyszczona tak do końca, nie może się zabliźnić, ciągle będzie się jątrzyła, może nawet obejmowała sobą coraz większe kawałki organizmu.”

 

Zapowiedzi:

25-27.11.2016r. – Zduńska Wola, rekolekcje dla liderów i moderatorów

04.12.2016r. – następne spotkanie Ogniska WTM Sychar w Białymstoku

17.12.2016r. – Opłatek Duszpasterstwa Rodzin: godz. 16:00 Medytacja Adwentowa w Kaplicy ul.Warszawska 50, I p.; (na słodko: herbata, kawa)

18.12.2016r. – spotkanie wigilijne Ogniska WTM Sychar – sala nr 12 pod arkadami godz. 19:00

27.12.2016r.-01.01.2017r. – Nysa, spotkanie noworoczne Sychar „U ks.Pawła” 😉

08.01.2017r. – pierwsze w Nowym Roku spotkanie Ogniska WTM Sychar w Białymstoku

 

Powstał zespół koordynujący oprawę liturgiczną Mszy Św. co tydzień w niedzielę o godz. 18:00 w Katedrze: Agata, Mariusz, Basia, ks. Józef. 🙂

 

Warto zobaczyć: Podstawy Nonviolent Communication – Marshal Rosenberg

https://www.youtube.com/watch?v=H5pVaQi21gQ

Marshall Rosenberg mówi o tym w jaki sposób nasza kultura przyczynia się do powstawania przemocy, o prawdziwej wolności emocjonalnej, o empatii o tym czym jest Porozumienie Bez Przemocy i jak może pomóc rozwiązywać konflikty.