Ognisko Sycharowskie w Białymstoku – ul. Kościelna 2

Parafia
katedra-bialystok ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku, ul Kościelna 2. W pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca: o godz. 15:30 spotkanie w sali Duszpasterstwa Rodzin (II plebania), a o godz. 18:00 Msza Św. w Katedrze.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Łukasz Kisielewski.
Parafia Wniebowzięcia NMP (Katedralna) >>>
Archidiecezja białostocka >>>

Najbliższe spotkanie (pierwsza niedziela miesiąca) Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Białymstoku odbędzie się w niedzielę 18 grudnia 2016 r. Temat spotkania: „Co dobrego otrzymałem od Pana Boga w tym roku?”

Msza Św. o 18:00 w Katedrze. Może zgłosisz się do czytania, psalmu lub modlitwy wiernych?

O godz. 19:00 odbędzie się (ok. 2 godz.) spotkanie w sali nr 12 pod arkadami – naprzeciw wejścia do zakrystii Katedry (ul.Kościelna 2, Białystok).

Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy.

Przyjdziesz, prawda? :-)

 

Poprzednie spotkanie Ogniska WTM Sychar w Białymstoku odbyło się 04.12.2016r. Na spotkaniu byli: Ela, Paweł, Agata, Małgorzata, Małgorzata, Ewa, Czesław + Henryka, Mariusz + Ewa, Daria + Bogusław, Mariusz, Darek + Ania, Eliza, Robert.

Gościem specjalnym była Elżbieta Wiewiórkowska, pedagog, trener programu „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”, doradca rodzinny w Poradni Rodzinnej w Warszawie przy ul. Łazienkowskiej. Temat spotkania: „O naprawie relacji w rodzinie w kryzysie”.

 

„Miłość potrafi znaleźć drogę tam, gdzie nie ma nawet ścieżki”.

Jeżeli w relacji z żoną/mężem pojawia się lęk, to może oznaczać, że moja miłość jest chora.

Ode mnie zależy co wezmę, gdy mi ktoś bliski coś przyniesie.

Kto ma być ratownikiem w relacjach małżeńskich?

 

Zapowiedzi:

17.12.2016r. (sobota) – Opłatek Duszpasterstwa Rodzin: godz. 16:00 Medytacja Adwentowa w Kaplicy ul.Warszawska 50, I p.; (na słodko: herbata, kawa).

18.12.2016r. – spotkanie wigilijne Ogniska WTM Sychar – sala nr 12 pod arkadami godz. 19:00. Możesz przynieść to, czym chcesz podzielić się z innymi. 😉

27.12.2016r.-01.01.2017r. – Nysa, spotkanie noworoczne Sychar “U ks.Pawła” ? Będzie czas na narty i łyżwy.

08.01.2017r. – pierwsze w Nowym Roku spotkanie Ogniska WTM Sychar w Białymstoku.

 

Do oprawy liturgicznej Mszy Św. w niedzielę o godz. 18:00 w Katedrze możesz zgłosić się do Mariusza lub do ks. Józefa. ?

 

Warto zobaczyć:

Kryzys małżeński – pytania i odpowiedzi. Ks. Marek Dziewiecki

https://www.youtube.com/watch?v=l-8-B08cRPc