Ognisko Sycharowskie w Białymstoku – ul. Kościelna 2

Parafia
katedra-bialystok ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku, ul Kościelna 2. W pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca: o godz. 15:30 spotkanie w sali Duszpasterstwa Rodzin (II plebania), a o godz. 18:00 Msza Św. w Katedrze.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Łukasz Kisielewski.
Parafia Wniebowzięcia NMP (Katedralna) >>>
Archidiecezja białostocka >>>

Najbliższe spotkanie (III niedziela miesiąca) Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Białymstoku odbędzie się w niedzielę 15 stycznia 2017 r.

Msza Św. o 18:00 w Katedrze. Może zgłosisz się do czytania, psalmu lub modlitwy wiernych? Przyjdź do zakrystii 10 min. przede Mszą Św. – zgłoś się do Mariusza lub do ks. Józefa. ?

O godz. 19:00 odbędzie się (ok. 2 godz.) spotkanie w sali nr 12 pod arkadami – naprzeciw wejścia do zakrystii Katedry (ul.Kościelna 2, Białystok).

Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy.

Przyjdziesz, prawda? :-)

 

Poprzednie spotkanie Ogniska WTM Sychar w Białymstoku odbyło się 08.01.2017 r.

Temat spotkania: “Gdy przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się”.

http://pl.aleteia.org/2017/01/01/milosc-ma-piec-faz-ale-wiekszosc-par-zatrzymuje-sie-na-trzeciej-dlaczego/

Wiele małżeństw rozpada się, a większość z nich nawet nie wie dlaczego. Tymczasem sekret tkwi w przejściu przez wszystkie fazy relacji – przez „pięć faz miłości”:

  1. Zakochanie
  2. Stawanie się parą
  3. Rozczarowanie
  4. Budowanie prawdziwej i trwałej miłości
  5. Wykorzystanie mocy obojga dla zmiany świata

„Nie rozumieją,  że trzecia faza nie jest końcem, lecz prawdziwym początkiem do osiągnięcia miłości prawdziwej i trwałej” – wyjaśnia psychoterapeuta.

 

Na spotkaniu byli:

Ania + Darek, Eliza, Agata, Basia, Małgorzata, Henryka, Mariusz+Ewa, Dorota, Paweł, Wojciech, Piotr, Jarek, Mariusz, Robert. (akurat: 8 mężczyzn i 8 kobiet – jak 8 błogosławieństw ;-))

 

Kolejne spotkania: 05/02, 19/02, 05/03.