Ognisko Sycharowskie w Białymstoku – ul. Kościelna 2

Parafia
katedra-bialystok ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku, ul Kościelna 2. W pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca: o godz. 15:30 spotkanie w sali Duszpasterstwa Rodzin (II plebania), a o godz. 18:00 Msza Św. w Katedrze.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Łukasz Kisielewski.
Parafia Wniebowzięcia NMP (Katedralna) >>>
Archidiecezja białostocka >>>

Drodzy,

W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego i wymogami sanitarnymi, w duchu odpowiedzialności za zdrowie oraz życie osób uczestniczących w naszych spotkaniach i ich rodzin, odwołujemy najbliższe spotkania w naszym Ognisku (w realu).

Proponujemy w tym czasie spotkanie online, na Skype (na Twoim komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie lub telefonie).

Jeśli nie byłaś/-eś na spotkaniu online, a chciałabyś/-łbyś uczestniczyć w tej formie spotkania zgłoś swój udział mailem – kliknij w ten link (do formularza kontaktowego na stronie Ogniska Białystok): http://bialystok-wniebowziecia-nmp.sychar.org/kontakt/ i wpisz w Temacie:Spotkanie Sychar Białystok przez Skype”.

Jeśli byłaś/-eś już na spotkaniu online i chcesz dołączyć do najbliższego spotkania, kilka min. przed 15:30 kliknij w link w mailu, w którym go dostałaś/-eś (temat: „Spotkanie Sychar Białystok na Skype – link do pokoju”).

Najbliższe spotkania online odbędą się w niedzielę 3 i 17 maja, 7 i 21 czerwca 2020 r. o godz. 15:30.

Do usłyszenia i zobaczenia online! 🙂

#zostanwdomu

#badzmyrazem

Na ostatnim spotkaniu w niedzielę 19.04.2020 r., w którą przypadało akurat Święto Bożego Miłosierdzia, byli obecni: Helena, Eliza, Monika, Małgorzata, Robert. Pomodliliśmy się na wstępie Koronką do Miłosierdzia Bożego i podzieliliśmy się na początku tym, jak przeżywamy to święto, czym dla nas jest.

Jakie są nasze strategie radzenia sobie z kryzysem, który obecnie wszyscy przeżywają w związku ze stanem epidemicznym?

  • modlitwa, lektura duchowa
  • plan dnia, harmonogram zadań
  • ograniczanie oglądania i słuchania programów informacyjnych
  • nie popadanie w panikę, zaufanie Panu Bogu – wszystko będzie dobrze

Korzystaliśmy z książki O.Kazimierza Lubowickiego OMI pt.”O wyobraźnię miłosierdzia w małżeństwie„. W medytacji I autor wspomina, że podczas ostatniej swojej pielgrzymki do Polski Ojciec Święty Jan Paweł II przypomniał, że Bóg jest bogaty w miłosierdzie.  Nie jest to wezwanie do prostego tłumaczenia sobie, że miłosierdzie to jednie troska o głodujących w Afryce albo o bezdomnych. Autor zachęca by myśląc o miłosierdziu, pójść dalej – trzeba wypłynąć na głębię, czyli zauważyć własną żonę, własnego męża i zastanowić się jak być miłosiernym da niej, dla niego.

W swojej encyklice Dives in misericordia, czyli Bóg bogaty w miłosierdzie, papież Św. Jan Paweł II pokazuje serce Boga, które jakby na trzy sposoby wypowiada miłosierdzie dla świata – trzema aramejskimi słowami:

Hased – to miłość wierna samej sobie; Bóg związał się z ludem wybranym przymierzem miłości. Moja miłość – rzekł Bóg – nie może ustać i skończyć się dlatego, że lud jest niewierny.

Rahamim – rehe znaczy matczyne łono; rahamim jest to miłość matczyna; miłość matki, która zawsze kocha swe dziecko inaczej.

Hamal – to litość nad tym, który przegrał w walce.

 

Temat spotkania online w niedzielę 03.05.2020 r. o godz. 15:30: „10 sposobów na głupotę (własną)„.

Zapraszamy 🙂